Biz Evliliğe inanan bir kurumuz.

Kişinin kendisini tanımak ve geliştirmek adına evliliğin toplumun tüm katmanlarına terapötik bir fayda sağladığına inanıyoruz. Evlilik; kişinin geçmişinde yazılı yarım kalmış ebeveyn hikayesinin belirli satırlarını yeniden hatırlamak ve onarmak; duygu dünyanıza yepyeni bir repertuar kazandırmak adına herşeyden daha fazla bir “fırsat” anlamı taşımaktadır.

Çağlar değişse de insan içindeki zayıflık çekirdeği ve açlık duyguları ile her çağın ortasında kendi bireysel dünyasında dönüp duran bir öznel hikayedir. Evlilikler de her çağın içinde ve her toplumda şekil değiştirse de kişinin kendi kendini fark etmesi adına evrensel bir rehabilitasyon sistemidir.

Evlilik Terapileri Enstitüsü olarak tüm psikolog ve psikiyatr kadromuzla evliliğin çağ içindeki yeni dilini araştırmak dünyanın neler söylediğini izlemek, evliliğin kişiye iyi gelen tanımını yapmak, çağa ve Türk kültürüne özgü bir evlilik modeli oluşturmak üzerine odaklandık.

Amacımız; bir mutluluk modeli olarak evliliğin çatısını yeniden çakmak ve güncel dünyanın bilimsel temeldeki psikoterapi modellerini kişilerin evlilik hayatlarını iyileştirmek adına değerlendirmektir.

Bu sayede evliliğin kutsallık anlamının kişilere yük getiren ve bireysel mutluluğu yok eden anlamını bireysel anlamda kişilere mutluluk sunan yepyeni bir ilişki tarzı olarak yeniden tanımlamaktır. Bu doğrultuda Evlilik Terapileri Enstitüsü evlilik analiz testleri geliştirmekte, evlilik okulları açmakta, Türkiye’nin seçkin evlilik terapistlerini eğitmekte ve danışanlarına evlilik terapisi hizmeti sunmaktadır.

Amacımız bir sosyal kavram olarak adeta komadaki evliliklere taze birer soluk olmaktır. 

Enstitü Hakkında

Evlilik Analiz Testi

Hangi noktalarda ilişkinizin “iyi” hangi noktalarda ise “alarm” verdiğini bu test sonunda rakamlara, grafiklere ve uzman videolarına bakarak görün.

Tıklayın
X