Enstitü Vizyonu

Biz, sağlıklı bir evliliğin iyi ve insan ruh sağlığı için gerekli bir şey olduğuna inanıyoruz.

Çünkü evliliğin mutlu olmaya çalışan insanın en doğal içgüdülerinden biri olduğunu biliyoruz.

Dünya çapında yapılan araştırmalar; bazı hayati hastalıkların, erken ve beklenmedik ölümlerin, depresyonun, kalp rahatsızlıklarının, bağışıklık sistemi zayıflıklarının yalnız bireylerde daha çok görüldüğünü gösteriyor. Ayrıca antisosyal kişilik bozukluğu ve çeşitli semptomatik psikolojik rahatsızlıkların da ¨ev¨den ve ¨evlilik¨ten uzak kişilerde daha çok görüldüğü artık dünyanın kabul ettiği istatistiki bir gerçek.

Biz, Evlilik Terapileri Enstitüsü olarak, dünyadaki pek çok yaşam biçimi hızla bireyselleşmeye doğru koşarken, kolaylıkla gözden çıkarılan evliliklerin aslında nelere mal olduğunu ortaya koyarak ve evliliklerin amacını anlayarak, kişilere ve evliliklere mutluluğa giden yol haritaları çizme sorumluluğunu üstleniyoruz.

Özellikle evlilik terapisi alanında uzmanlaşmış kadromuzla araştırmalar yapıyor, bunların sonuçlarını eğitim, seminer, kitap ve TV programlarıyla tüm Türkiye’ye duyuruyor, dünyadaki yaklaşımları inceliyor, kişilik ve ilişki modellerini ortaya koyuyor ve bunlara uygun terapi modellerini belirleyerek çifte özgü psikoterapi seansları gerçekleştiriyoruz. Amacımız tüm deneyim ve donanımımızla daha mutlu evlilikler ve böylelikle daha mutlu nesiller oluşturmak.

Bunları yaparken amacımız sadece evlilikleri değil, bireyleri de kurtarmak.

Enstitü Vizyonu

Evlilik Analiz Testi

Hangi noktalarda ilişkinizin “iyi” hangi noktalarda ise “alarm” verdiğini bu test sonunda rakamlara, grafiklere ve uzman videolarına bakarak görün.

Tıklayın
X