Psikolojik Danışmanlık

Terapi özel ve öznel bir keşif yolculuğudur. Kişinin zihnen ve duygusal olarak tam konsantrasyonunu gerektirir. Bu konstrasyon, ilişki için gösterilecek çaba ve profesyonel bir uzmanın uygulayacağı çifte özel tekniklerle birleşince tepeden tırnağa ilişki içinde bir değişim başlar.  Ancak çiftler bu özel yolculuğa her zaman hazır olmayabilir. Hazır olunmamış bir zeminde uygulanacak terapi de beklenen değişimi vermez, tek sıkımlık kurşun ziyan edilmiş olur. Bu açıdan Evlilik Enstitüsü’nde uygulanan terapi tekniği ve uzmanın profesyonelliği kadar terapinin doğru zamanda kişiyle buluşmasına da dikkat edilir.

Çiftlerin hali hazırdaki kilitli durumlarında bazen durumun berraklaşması adına terapi programı başlatmak yerine “psikolojik danışmanlık” programı önerilir. Psikolojik Danışmanlık Programı içinde sıkıştığınız hali ve kaosu tanımlamaya ve size bir yol haritası çizmeye yarar. Ancak bir terapi değildir, ilişkinizde çoğunlukla bir iyileşme veya değişim göremezsiniz.

Sadece ilişkiniz ve kendiniz adına çizeceğiniz yol hakkında fikir edinmiş olursunuz. Psikolojik Danışmanlık Programı sonunda sizinle bir görüşme yapılır. Bu görüşmede kişilik analiz testinizden ve ana terapistinizin hakkınızda hazırladığı rapora dayanarak terapi programına hazırsanız terapi programı önerilir, hazır değilseniz Evlilik Enstitüsü ile süreciniz danışmanlık süreciyle noktalanır. Dünyaca ünlü Prof. Dr. Aaron Beck’in ilişkiye dair bilişsel farkındalık tekniklerinden Psikolojik Danışmanlık sürecinizin teorik dayanağını oluşturur.

Psikolojik Danışmanlık

Evlilik Analiz Testi

Hangi noktalarda ilişkinizin “iyi” hangi noktalarda ise “alarm” verdiğini bu test sonunda rakamlara, grafiklere ve uzman videolarına bakarak görün.

Tıklayın
X